Łóżko na pierwszej randce

Czy można iść do łóżka na pierwszej randce?

kobietyWiele osób, które angażują się w relacje damsko-męskie, ma nadzieję, że prędzej czy później częścią ich związku stanie się seks. Randki z drugą osobą mają wyłącznie za zadanie „przygotować grunt” pod wspólne igraszki. To prawda – tak myśli część z nas. Inni uważają jednak, że miłość fizyczna powinna pojawić się później, gdy jesteśmy już pewni, że nasz partner jest tym jedynym. Są tacy, co ze zbliżeniem chcą czekać aż do ślubu – zwykle wynika to ze względów religijnych. Pojawia się więc pytanie, które podejście do owej kwestii góruje i jaki model związku jest wybierany przez większość par?

laskiMinęły już czasy, w których królowała purytańska obyczajowość. Obecnie mało jest zakochanych decydujących się na zachowanie „klasycznej” kolejności pokonywania następnych etapów damsko-męskiej relacji. Kiedyś na pierwszym miejscu musiały stać oświadczyny. Poprzedzały one ślub i dopiero po nim mogło nastąpić pójście do łóżka. Aktualnie coraz więcej osób „wypróbowuje” swoją miłość właśnie poprzez fizyczną bliskość. Uważają one, że jeśli zostaną dotknięte przez miłość od pierwszego wejrzenia i z miejsca czują, że „to jest to”, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oddać się partnerowi. Musi jednak być pewne, iż oboje chcecie tego samego. Kiedy źle odczytamy sygnały wysyłane przez drugą połówkę, pierwsza randka może zakończyć się błyskawicznie, a pozostać po niej niesmak. Zobacz jarlew75.pl

piękne dziewczynyPrzeciwnicy seksu na pierwszej randce częstokroć argumentują swoje racje względami duchowymi, które nakazują im zachować niewinność aż do wejścia w małżeństwo. Inni kierują się stereotypem, wedle którego osoba (zwłaszcza kobieta) zgadzająca się na seks podczas pierwszej randki, jest zwyczajnie łatwa do zdobycia i przez to nie zasługuje na szacunek. W marketingu znana jest zasada niedostępności. Według niej, bardziej pragniemy tego, czego nie możemy mieć. Z uwagi na to, budowanie napięcia przed seksem tylko wzmocni doznania.
Czy łóżkowe zabawy na pierwszej randce to dobry pomysł? Każdy sam musi rozstrzygnąć.