Czy posiadanie dzieci przekreśla szansę na nowy związek?

piękne dziewczynyCzęsto w naszym życiu zdarza się coś, co powoduje, iż musimy zakończyć relację damsko-męską, w której dotychczas tkwiliśmy. Są również przypadki, że zamyka się ona z przyczyn od nas niezależnych. Bez względu na to, czy chodzi o rozwód lub rozstanie niezaślubionej pary, czy też śmierć jednego z kochanków – zamknięcie pewnego etapu w życiu staje się o wiele trudniejsze, jeśli „pamiątką” po przeszłym romansie są wspólne dzieci. Gdy ów związek kończy się wtedy, kiedy jesteśmy jeszcze stosunkowo młodzi (a nawet jeżeli osiągnęliśmy już pewien wiek), być może pragnęlibyśmy wejść w kolejny i ponownie się zakochać. Ale czy to możliwe z naszym „bagażem” w postaci potomstwa?

Co możemy zrobić?

Nie da się ukryć, że posiadanie dziecka znacznie utrudnia znalezienie nowego partnera, ale nie uniemożliwia go. Komplikuje ów proces, ponieważ kandydaci na nową miłość muszą obdarzyć swoim uczuciem nie tylko osobę, z którą chcą się związać, ale i jej pociechę. Jeśli nasza bratnia dusza ma dziecko, jesteśmy zmuszeni pogodzić się z tym, iż dzieli ona swój czas – jego część poświęca nam, a resztę synowi lub córce. Pod żadnym pozorem nie możemy okazywać zazdrości o to, że wolne chwile częściej spędza z nim.

Również dla dzieci sytuacja ta bywa trudna. Częstokroć myślą one, że nowy dorosły w ich otoczeniu będzie próbował zastąpić im rodzica, przez którego dotąd były wychowywane albo co gorsza – zabierze im tego drugiego. W związku z tym przedstawiając potomkom swoją miłość, należy zapewnić je, iż to one zawsze będą najważniejsze i nic ani nikt nie wypchnie ich z centrum uwagi. Że człowiek, który wkroczył w Wasze środowisko rodzinne – będzie ich przyjacielem, a nie nowym tatusiem/mamusią i muszą zapomnieć o poprzednim.

O czym należy pamiętać?

polskie-randkiNależy pamiętać o tym, by prezentować dzieciom wyłącznie wybranków, z którymi zamierzamy zbudować trwałą relację, a nie kazać im ciągle spotykać „wujów i ciocie”.
Posiadanie dzieci nie odbiera prawa do życia prywatnego. Co prawda na piedestale nie stoi oferty seks, randki czy wspólne kolacje. Istotne jest, żeby móc budzić się przy kochanej osobie.